Zbiórka Artykułów Pomocniczych 2019

Po raz trzeci przeprowadzamy Zbiórkę Artykułów Papierniczych. Tym razem zmieniamy jednak nazwę i rozszerzamy zakres pomocy. Zbiorka Artykułów Pomocniczych wspiera nie tylko domy dziecka (tak jak miało to miejsce w przypadku Zbiórki Artykułów Papierniczych), ale także hospicja i domy pomocy społecznej.

Możecie nas wesprzeć głosując na nas w pilskim Tesco. Podczas akcji „Decydujesz, pomagamy”, zagłosujcie na Stowarzyszenie Nova. Dzięki temu umożliwicie nam zdobycie środków koniecznych do przeprowadzenia zbiórki.

W tym roku wychodzimy po za granicę powiatu bydgoskiego i działamy na terenie niemal całych Kujaw i Pomorza oraz na terenie powiatu Pilskiego. ZAP gromadzi także więcej materiałów. Dla hospicjów zbieramy:

1. artykuły medyczne – materace przeciwodleżynowe, opatrunki jałowe, opatrunki ze srebrem itp.
  2. artykuły papiernicze – kredki, ołówki, papier, zeszyty, itp.
  3. artykuły higieniczne – środki czystości, ściereczki itp.
  4. Artykuły higieny osobistej – mydła, żele pod prysznic, szampony, odżywki
  5. Suche pożywienie – cukier, mąka, makarony, ryż

Zobacz, ile artykułów zebraliśmy w ZAP’ie w 2018 roku https://stowarzyszenienova.pl/zap/