Akcja dla domów dziecka – zbiórka „ZAP”

Około 10 000 zł w artykułach zebrane dla dzieci z domów dziecka.

W dniach 26 listopada – 21 grudnia ubiegłego roku Stowarzyszenie Nova realizowało projekt „ZAP – Zbiórka Artykułów Papierniczych dla dzieci z domów dziecka”. Dzięki niej sporą pomoc otrzymały trzy bydgoskie domy dziecka.

 

W akcji udział pełny skład zespołu Stowarzyszenia oraz wolontariusze z kół wolontariatu innych szkół. W projekt zaangażowane były również koła wolontariatu z jedenastu bydgoskich i okołobydgoskich szkół, co pozwoliło im na rozwój w zakresie podejmowanych przez siebie działań.

 

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy zdołaliśmy zebrać artykuły o szacowanej wartości około 10 tysięcy złotych. Złożyły się na to 3 kartony wypełnione artykułami papierniczymi. Stowarzyszenie przekazało domom dziecka również suche artykuły spożywcze (tj. makaron, mąkę, cukier itp.).

 

Do kogo dokładnie trafiła pomoc? Obdarowane zostały Bydgoskie Zespoły Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ulicach Traugutta 5 i Stolarskiej 2 oraz Dom Pomocy Społecznej „SŁONECZKO” w Bydgoszczy.

 

Finał akcji odbył się 21 grudnia ubiegłego roku w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 5. Wraz z grupą teatralną z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy pod kierownictwem pani Edyty Marach-Iwasyszyn zorganizowaliśmy przedstawienie teatralne o tematyce świątecznej, których widzami były dzieci z BZPOW przy ulicy Stolarskiej 2. Ze względu na nagłą epidemię ospy, dzieci z BZPOW przy ulicy Traugutta nie mogły wziąć udziału. Mimo tego nasz występ dostarczył małym widzom wiele radości, a młodych artystów skłonił do dalszej działalności w zakresie teatralnym.

 

Dziękujemy naszym partnerom, którzy zebrali artykuły:

 

– VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

– IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

– Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy

– Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy

– Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach

– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie

– Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Solcu Kujawskim

 

Poza szkołami partnerami projektu byli Caritas Diecezji Bydgoskiej i Unique Studio Szkoła Tańca Bydgoszcz. Zbiórka była współfinansowana ze środków Budżetu Miasta Bydgoszczy. Za wszelkie wsparcie naszej akcji serdecznie dziękujemy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *