Akcja dla domów dziecka – zbiórka “ZAP”

Około 10 000 zł w artykułach zebrane dla dzieci z domów dziecka.

W dniach 26 listopada – 21 grudnia ubiegłego roku Stowarzyszenie Nova realizowało projekt “ZAP – Zbiórka Artykułów Papierniczych dla dzieci z domów dziecka”. Dzięki niej sporą pomoc otrzymały trzy bydgoskie domy dziecka.

W akcji udział pełny skład zespołu Stowarzyszenia oraz wolontariusze z kół wolontariatu innych szkół. W projekt zaangażowane były również koła wolontariatu z jedenastu bydgoskich i okołobydgoskich szkół, co pozwoliło im na rozwój w zakresie podejmowanych przez siebie działań.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy zdołaliśmy zebrać artykuły o szacowanej wartości około 10 tysięcy złotych. Złożyły się na to 3 kartony wypełnione artykułami papierniczymi. Stowarzyszenie przekazało domom dziecka również suche artykuły spożywcze (tj. makaron, mąkę, cukier itp.).

Do kogo dokładnie trafiła pomoc? Obdarowane zostały Bydgoskie Zespoły Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ulicach Traugutta 5 i Stolarskiej 2 oraz Dom Pomocy Społecznej „SŁONECZKO” w Bydgoszczy.

Finał akcji odbył się 21 grudnia ubiegłego roku w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 5. Wraz z grupą teatralną z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy pod kierownictwem pani Edyty Marach-Iwasyszyn zorganizowaliśmy przedstawienie teatralne o tematyce świątecznej, których widzami były dzieci z BZPOW przy ulicy Stolarskiej 2. Ze względu na nagłą epidemię ospy, dzieci z BZPOW przy ulicy Traugutta nie mogły wziąć udziału. Mimo tego nasz występ dostarczył małym widzom wiele radości, a młodych artystów skłonił do dalszej działalności w zakresie teatralnym.

Dziękujemy naszym partnerom, którzy zebrali artykuły:

– VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

– IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

– Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy

– Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy

– Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach

– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie

– Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Solcu Kujawskim

Poza szkołami partnerami projektu byli Caritas Diecezji Bydgoskiej i Unique Studio Szkoła Tańca Bydgoszcz. Zbiórka była współfinansowana ze środków Budżetu Miasta Bydgoszczy. Za wszelkie wsparcie naszej akcji serdecznie dziękujemy!